Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach
ul. Kilińskiego 2, 08-200 Łosice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Łosicach przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00 - 15:00
telefon: (83) 357-36-60
losice@psse.waw.pl

Godziny Pracy Stacji: Pn-Pt od 7:05 - 15:05

 

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Serwis kąpieliskowy

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach utworzona została w 1956 roku. Organem założycielskim jest Minister Zdrowia. Stacja jest jednostką budżetową i dysponentem  środków budżetowych trzeciego stopnia. Obszar działania Stacji obejmuje  miasto i gminę Łosice oraz gminy: Sarnaki, Platerów, Kornica, Huszlew i Olszanka.

Strona główna

Aktualności

Zmiana przepisów dot. importu żywności pochodzenia niezwierzęcego.

Od dnia 14 grudnia 2019 r. wchodzą w życie nowe przepisy unijne dotyczące importu żywności z państw trzecich. Na tej podstawie obowiązkowo będzie stosowany system TRACES NEW TECHNOLOGY – TRACES-NT przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Państwowych Granicznych Inspektorów Sanitarnych) oraz importerów żywności.

Czytaj więcej

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

22 listopada rozpoczyna się
Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV
a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne
Krajowego Centrum ds. AIDS.
Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał,
a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków
do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Czytaj więcej

21 Listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia

Najnowsze wyniki badań dotyczące aktualnej sytuacji w zakresie palenia tytoniu w Polsce, przeprowadzonych przez KANTAR Polska (2019 r), na zlecenie GIS, jednoznacznie wskazują na tendencję spadkową odsetka regularnych palaczy – z 31% w 2011 roku do 21% w 2019 roku oraz na wzrost odsetka osób, które nigdy nie paliły. Ponadto, w 2019 roku zauważalny jest spadek odsetka osób, które próbowały rzucić palenie – różnica 7 punktów procentowych w porównaniu z wynikami z 2017 roku (16% wobec 23%).

Czytaj więcej

Komunikaty

Ocena jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach   stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi w zakresie badanych parametrów, tj. bakterii grupy coli, Enterokoków, Escherichii coli oraz ogólnej liczby mikroorganizmów na agarze odżywczym na 1ml wody po 72 h w 22oC w wodzie badanej w ramach kontroli urzędowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach.

 

Czytaj więcej

Komunikat Nr 2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach informuje, że w badaniach jakości wody z Wodociągu Publicznego Wólka Nosowska z dnia 17 czerwca 2019 r., zaopatrującego miejscowości Wólka Nosowska, Kazimierzów, Koszelówka, Dubicze, Walimek, stwierdzono obecność bakterii grupy coli Enterokoków oraz podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Czytaj więcej

Komunikat

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach informuje, że fontanny nie służą do kąpieli, są tylko elementem architektury.

Woda w fontannach nie jest badana, nie nadaje się do mycia ani do spożycia.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Ostrzeżenia wakacyjne!!!

Dla wielu osób wakacje kojarzą się z piękną opalenizną i nie od dziś wiadomo, że wytwarzanie witaminy D w naszym organizmie wzmacnia znacznie zęby i kości. Słońce to symbol letniego wypoczynku, ale należy pamiętać, że nadmiar promieni powoduje oparzenia, przyspiesza starzenie się skóry, może być przyczyną nowotworu złośliwego skóry. W związku z tym najlepiej opalać się w ruchu, z zastosowaniem kosmetyków z filtrem UV, które chronią skórę podczas opalania. Unikać przebywania na słońcu w godzinach 11.00 – 15.00 i nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed promieniami słonecznymi. 

Czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)

AGRESYWNA, INWAZYJNA roślina PARZĄCA, bardzo trudna do zwalczenia, powodująca oparzenia u ludzi i degradację środowiska przyrodniczego

Czytaj więcej