Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2020 - WSPARCIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

7 kwietnia 2020 roku jest dobrym dniem, by pochylić się nad losem pielęgniarek i położnych oraz przypomnieć ich bezcenną rolę w leczeniu ludzi na całym świecie.

            Pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia codziennie stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest walka z COVID-19. Zapewniają wysoką jakość leczenia i opieki, prowadząc dialog z ludźmi, których w tym ciężkim czasie dotyka strach i niepewność jutra. Nierzadko zbierają dane o przebiegu leczenia pacjenta, które później służą w szybszym procesie przeprowadzania badań klinicznych.

Czytaj więcej

Odwołany konkurs: „ Szkoła wolna od używek”

Odwołany konkurs: „ Szkoła wolna od używek”

Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa, IV edycjakonkursu : „ Szkoła wolna od używek” została odwołana.

Zamknięte szkoły oraz konieczność ograniczania kontaktów międzyludzkich, uniemożliwiają realizację zadania konkursowego, jakim jest nagranie oraz zmontowanie filmu.

Czytaj więcej

Infolinia Wsparcia Psychologicznego

Infolinia Wsparcia Psychologicznego

Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego

Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie uruchomiło Infolinię Wsparcia Psychologicznego. Infolinia jest dedykowana osobom zmagającym się z problemami natury psychicznej i trudnościami psychologicznymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną i jej następstwami.

Czytaj więcej

ZALECENIA DO IZOLACJI DOMOWEJ

1. O stanie zdrowia Twojego lub/i dziecka informuj lekarza, który zlecił izolację domową. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia natychmiast wzywaj karetkę pogotowia informując o rozpoznaniu COVID i jedź do szpitala.

Czytaj więcej

Świadczenia chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy

W takiej sytuacji osobie, która jest objęta  ubezpieczeniem chorobowym, np.:

  • pracownikowi (ubezpieczenie obowiązkowe),
  • zleceniobiorcy (ubezpieczenie dobrowolne),
  • osobie prowadzącej działalność pozarolniczą (ubezpieczenie dobrowolne),

Czytaj więcej