Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach
ul. Kilińskiego 2, 08-200 Łosice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Łosicach przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00 - 15:00
telefon: (83) 357-36-60
losice@psse.waw.pl

Godziny Pracy Stacji: Pn-Pt od 7:05 - 15:05

 

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Serwis kąpieliskowy

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach utworzona została w 1956 roku. Organem założycielskim jest Minister Zdrowia. Stacja jest jednostką budżetową i dysponentem  środków budżetowych trzeciego stopnia. Obszar działania Stacji obejmuje  miasto i gminę Łosice oraz gminy: Sarnaki, Platerów, Kornica, Huszlew i Olszanka.

Strona główna

Aktualności

Ocena jakości wody w Kąpielisku na zalewie rzeki Tocznej w Łosicach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach stwierdza, ze woda w Kąpielisku na zalewie rzeki Tocznej w Łosicach jest przydatna do kąpieli.

Czytaj więcej

Obchody 100-lecia służb sanitarnych - PSSE Łosice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach uprzejmie informuje, że w
ramach obchodów 100-lecia służb sanitarnych w dniu 04.09.2019 roku, w godzinach 8.00 – 15.00 w
Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łosicach przy ulicy Kilińskiego 2 zorganizowane będą dni
otwarte dla mieszkańców naszego powiatu. Pracownicy PSSE będą udzielać informacji na każdy interesujący
gości temat. Zostaną przygotowane wystawy tematyczne dotyczące aktualnych programów prozdrowotnych.
Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)
AGRESYWNA, INWAZYJNA roślina PARZĄCA, bardzo trudna do zwalczenia, powodująca oparzenia u ludzi i degradację środowiska przyrodniczego

Czytaj więcej

Komunikaty

Ocena jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach   stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi w zakresie badanych parametrów, tj. bakterii grupy coli, Enterokoków, Escherichii coli oraz ogólnej liczby mikroorganizmów na agarze odżywczym na 1ml wody po 72 h w 22oC w wodzie badanej w ramach kontroli urzędowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach.

 

Czytaj więcej

Komunikat Nr 2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach informuje, że w badaniach jakości wody z Wodociągu Publicznego Wólka Nosowska z dnia 17 czerwca 2019 r., zaopatrującego miejscowości Wólka Nosowska, Kazimierzów, Koszelówka, Dubicze, Walimek, stwierdzono obecność bakterii grupy coli Enterokoków oraz podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Czytaj więcej

Komunikat

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach informuje, że fontanny nie służą do kąpieli, są tylko elementem architektury.

Woda w fontannach nie jest badana, nie nadaje się do mycia ani do spożycia.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Ostrzeżenia wakacyjne!!!

Dla wielu osób wakacje kojarzą się z piękną opalenizną i nie od dziś wiadomo, że wytwarzanie witaminy D w naszym organizmie wzmacnia znacznie zęby i kości. Słońce to symbol letniego wypoczynku, ale należy pamiętać, że nadmiar promieni powoduje oparzenia, przyspiesza starzenie się skóry, może być przyczyną nowotworu złośliwego skóry. W związku z tym najlepiej opalać się w ruchu, z zastosowaniem kosmetyków z filtrem UV, które chronią skórę podczas opalania. Unikać przebywania na słońcu w godzinach 11.00 – 15.00 i nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed promieniami słonecznymi. 

Czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)

AGRESYWNA, INWAZYJNA roślina PARZĄCA, bardzo trudna do zwalczenia, powodująca oparzenia u ludzi i degradację środowiska przyrodniczego

Czytaj więcej